Rolety do interiéru aj exteriéru slúžia na ochranu súkromia aj na ochranu pred nepriaznivým počasím. Výber vonkajších terasových žalúzií sa môže zdať náročný, najmä ak ich kupujete prvýkrát. Poradíme vám.

K dispozícii je niekoľko druhov vonkajšieho tienenia. Odborníci z webu mojezaluzie.sk vám pomôžu vybrať, ktoré typy vonkajších žalúzií sú najvhodnejšie pre vašu lokalitu a váš domov.

Pri výbere vonkajších žalúzií berte do úvahy podnebie

Zvážte vplyv poveternostných podmienok na vašu vonkajšiu plochu, aby ste si mohli svoje žalúzie užiť počas celého roka. Napríklad v lete budete potrebovať roletu, ktorá vás a váš nábytok ochráni pred slnečnými lúčmi a oslnením a v zime zase žalúzie, ktoré chránia pred vetrom a dažďom. Existuje celý rad možností, ktoré vyhovujú všetkým štyrom ročným obdobiam.

Správne zvolené vonkajšie žalúzie môžu pomôcť zvýšiť energetickú účinnosť vášho domova najmä počas nepriaznivého počasia, pretože môžu blokovať takmer 35 % intenzívnych slnečných lúčov, čo znižuje potrebu používať klimatizáciu.

Faktorom sú aj vaše požiadavky na ovládanie

Pri kúpe žalúzií je dôležité zabezpečiť jednoduchosť obsluhy. Môžete tiež zvážiť možnosť mať motorizované žalúzie, ktoré sa ovládajú stlačením tlačidla, namiesto manuálnych žalúzií, ktoré musíte sťahovať ručne.

Materiál a vzhľad vonkajších žalúzií

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere vonkajších žalúzií, je materiál použitý na ich konštrukciu. Žalúzie sú dostupné v rôznych materiálových prevedeniach a rôzne klimatické podmienky určujú typ látky, ktorý je pre vás ideálny. Napríklad PVC materiál ochráni pred vetrom a dažďom a zároveň umožní prirodzenému svetlu preniknúť do vnútorného priestoru a zachovať si výhľad z vnútra. Existujú aj drevené, sieťovinové či plátené rolety.

Vyberte si správny materiál na základe jeho vhodnosti na použitie; napríklad rôzne materiály poskytnú rôzne úrovne ochrany pred poveternostnými vplyvmi a rôzne stupne priehľadnosti. Správny výber materiálu vzhľadom na vaše klimatické podmienky zabezpečí, že rolety  vydržia dlho a ochránia vonkajšie konštrukcie vášho domu a vnútorné vybavenie, koberec a nábytok.

Pri výbere materiálu nezabúdajte ani na celkový dizajn nehnuteľnosti. Vonkajšie žalúzie môžu byť ozdobou exteriéru. Dostupné sú v rôznych štýlových prevedeniach a určite nájdete také, ktoré sa hodia k vašej fasáde.

Kontaktujte našich expertov – pomôžu vám vybrať ideálne riešenie vonkajších žalúzií.