INTELIGENTNÁ DOMÁCNOSŤ

Vonkajšie tienenie nielen na terasu

Počuli ste už o dome, ktorý sa o seba vie postarať sám? Že nie? Pred pár rokmi by ste takéto niečo zaradili do kategórie science fiction. Dnes však už od toho nemáme ďaleko. Vďaka automatizácii sa podstatne zmenil pohľad na úroveň bývania. Svoju domácnosť môžete mať teraz pod kontrolou, nech ste kdekoľvek. Vždy máte prehľad o tom, čo sa doma deje a môžete sa bez obáv venovať koníčkom a aktivitám, ktoré vám robia radosť.

Komfort na dosah

S automatizáciou môžete začať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Postupne môžete centralizovať a prepájať jednotlivé zariadenia tak, aby bolo ovládanie inteligentnej domácnosti čo najjednoduchšie a vyžadovalo čo najmenej námahy. Prvým krokom by mala byť diagnostika a analýza vašich potrieb. Z nich vzíde návrh riešenia. Po jeho schválení stačí nájsť spoľahlivého dodávateľa, ktorý vaše predstavy uvedie do prevádzky.

inteligentná domácnosť
inteligentná domácnosť
Riešenia od Somfy

Spoločnosť Somfy je už viac ako 45 rokov najväčším výrobcom a zároveň leadrom na trhu v segmente riadiacich pohonov pre garážové brány, vjazdové brány, žalúzie, rolety, markízy a interiérové tienenie.

Všetky produkty sú starostlivo odskúšané, otestované a navrhnuté tak, aby poskytovali užívateľovi maximálny komfort a zároveň boli jednoducho ovládateľné. Naviac sú kompatibilné navzájom a tiež s celou radou ďalších smart systémov. Pridajte sa aj vy k 270 miliónov zákazníkov, ktorý používajú riešenia od Somfy .

Riadiaca jednotka TaHoma
S riadiacou jednotkou TaHoma máte váš domov pod dokonalou kontrolou. Jednoducho zistíte aktuálny stav každého zariadenia a môžete ho aktuálne meniť, nech ste kdekoľvek.

Riadiaca jednotka TaHoma je základom inteligentného riadenia vašej domácnosti. Napojíte na ňu všetky vaše zariadenia, ktoré potom môžete ovládať cez aplikáciu v mobile, PC, tablete alebo pomocou diaľkového ovládania.

Prečo automatizovať

Automatizáciou premeníte vašu domácnosť na dokonale fungujúci systém. Jednotlivé zariadenia sa zosynchronizujú, ovládanie sa zjednoduší na jeden ovládač. Sami zistíte, koľko času a energie automatizáciou ušetríte.

Naviac sa váš domov stane bezpečnejším. V čase vašej neprítomnosti sa rolety budú samé sťahovať a vyťahovať, po zotmení sa rozsvieti svetlo, žalúzie sa sami pri silnom vetre stiahnu. Odchádzate? Garážová brána sa automaticky zatvorí. Nastavením a uložením vlastných scenárov sa dom prispôsobí vašim potrebám bez ďalšieho nastavovania.

Ako to funguje

Najskôr svoje zariadenia motorizujte. Potom prepojte na TaHomu. TaHoma od Somfy komunikuje bezdrôtovo, nie sú preto potrebné žiadne komplikované stavebné úpravy. Jediné čo potrebujete je pripojenie na internet. Stiahnite si aplikáciu a ovládajte. Aplikácia je k dispozícii pre dva najviac používané systémy smartfónov – Android a iOS.

Čo všetko môžete cez aplikáciu ovládať

Možno vás to prekvapí, ale takmer všetko. Systém pracuje s bezdrôtovou technológiou io-homecontrol, vďaka čomu môžete stále rozširovať okruh pripojených zariadení. Naviac zariadenia môžete pridávať postupne, stačí vám pripojenie na internet. Časom takto môžete ovládať napr. vjazdovú bránu, garážovú bránu, osvetlenie, vonkajšie a vnútorné tienenie, ale aj kúrenie, termostat a pod.

Systém Connexoon
Systém vyvinutý pre pohodlné, šetrné a bezpečné ovládanie troch najdôležitejších prvkov vašej domácnosti – tienenia, prijazdu do domu a terasy.
Connexoon bol vyvinutý na ovládanie jedného alebo dvoch prvkov domácnosti. Vyzerá ako nenápadná krabička s pekným dizajnom, ale dokáže veľa. Je ideálnym riešením pre vstup do sveta automatizácie.
Nová úroveň bývania

Conexoon posunie vaše bývanie na novú úroveň. Stačí ho pripojiť na internet a zvoliť si jednu aplikáciu alebo pridať ľubovoľnú kombináciu dvoch vybraných aplikácií. Zvolené zariadenia potom ovládate z ktoréhokoľvek miesta pomocou mobilného telefónu, tabletu alebo PC.

Somfy ponúka pre Conexoon tri aplikácie – Window, Access a Terrace, z ktorých každá je určená pre iný druh zariadenia. Je len na vás, pre ktoré dve sa rozhodnete. Pokiaľ chcete ovládať viac ako dva prvky domácnosti, zvoľte TaHomu.

Ako vybrať aplikáciu pre Connexoon

Aplikácia Conexoon Window je určená pre ovládanie tienenia. Vaše rolety a žalúzie sa budú vyťahovať a sťahovať jedným pohybom prsta po obrazovke mobilného telefónu. Alebo ešte lepšie: nastavte si vlastné scenáre a ich ovládanie bude fungovať celkom samostatne. Naviac sa vždy viete pozrieť, v akom stave sa práve nachádzajú.

Príjazd do domu budete mať pod kontrolou s aplikáciou Conexoon Access. Zabezpečí otvorenie vjazdovej aj garážovej brány, osvetí vám cestu a pri odchode sa postará o to, aby všetko bolo bezpečne zatvorené a pozhasínané.

Vybrať hudbu, regulovať tienenie alebo upraviť osvetlenie vašej terasy dokážete bez námahy s aplikácoiu Conexoon Terrace. Naviac si môžete svoje obľúbené nastavenie uložiť a kedykoľvek ho znova použiť. Z terasy sa takto stane dokonalé miesto pre relax a oddych.