Zvažujete kúpu garážovej brány, ale neviete, ako na to, prípadne akú vybrať? V tomto článku sme pre vás pripravili 6 tipov, ktoré je potrebné zvážiť pred kúpou. Okrem iného aj rôzne typy a dizajny brán, ktoré sú dostupné.

 1.  Stanovte si rozpočet na nákup garážovej brány

Na trhu nájdete širokú škálu. Aj čo sa týka dizajnu brány, ale aj jej ceny. Preto je dôležité vedieť, ktoré sa vmestia do vášho rozpočtu.

2.  Zmerajte si veľkosť dverí

Na trhu nájdete štandardné veľkosti, avšak to nemusí znamenať, že budú pre vás vhodné. Zamerajte sa aj na priestor, ktorý je potrebný na otváranie dverí.

3.  Zvážte každý typ materiálu garážovej brány

Výber materiálu závisí aj od podnebia, v ktorom žijete. Na výber máte napríklad:

  • drevenú garážovú bránu – je to pevný materiál, ktorý je dostupný vo veľkom množstve dizajnov. Možnou nevýhodou tohto materiálu je jeho vysoká hmotnosť a vyššia cena;
  • oceľovú garážovú bránu – oceľ je neskutočne pevný a trvácny materiál. Tento typ brány je dostupný aj v lacnejších, aj v drahších verziách;
  • hliníkovú garážovú bránu – brány z tohto materiálu vyzerajú moderne a úhľadne. Nevýhodou tohto materiálu je jeho nižšia životnosť.

4.  Vyberte typ brány, ktorá ladí k vášmu celkovému dizajnu domu

Garážová brána dotvára celkový vzhľad exteriéru. Zamerajte sa na výber takej, ktorá ladí farebne, štýlovo, ale aj materiálovo.

5.  Rozhodnite sa na výbere okien na bráne

Množstvo garážových brán má možnosť pridania okien. Tieto poskytujú priechod prirodzeného svetla do garáže, čo môže byť veľké pozitívum.

6.  Zvážte bránu s bezpečnostnými prvkami

Množstvo garážových brán sa štandardne ponúka s týmito prvkami. Ide o ochranu detí a zvierat. Množstvo nových modelov disponuje s prvkami, ako napríklad detekcia pohybu či manuálne ovládanie v prípade výpadku elektriny.

V prípade, že si nie ste stále istí s výberom, odporúčame poradiť sa s našimi odborníkmi. Tak si budete istí, že vaša garážová brána bude presne podľa vašich požiadaviek a predstáv.