Rolety dokážu poskytnúť dostatočné súkromie a kontrolu nad svetlom, ktoré vstupuje do miestnosti. Či si vyberiete vonkajšie, alebo vnútorné rolety, vždy vyzerajú veľmi štýlovo, a preto sú obľúbeným prvkom dizajnérov. Vedeli ste, že existuje niekoľko druhov roliet? Náš článok vám pomôže vybrať si tie správne pre vás.

Ako sme v úvode načrtli, rolety v základe delíme na vonkajšie a vnútorné. Kým oba druhy dokážu spoľahlivo regulovať svetlo v miestnosti, vonkajšie rolety dokážu aj chrániť dom pred únikom tepla, vďaka čomu šetria vaše účty za energiu a poskytujú aj určitú mieru odhlučnenia.

Vonkajšie rolety

Predokenné vonkajšie rolety

Predokenné vonkajšie rolety sú vhodné pre každú stavbu a na rozdiel od podomietkových nepotrebujú veľký zásah do fasády pri inštalácii. Ich rolovanie je mechanické alebo motorické na elektrický pohon. Vybrané modely dokážete ovládať aj na diaľku.

Podomietkové vonkajšie rolety

Ak sa chystáte rekonštruovať fasádu, podomietkové vonkajšie rolety sú pre vás tou správnou voľbou. Hlavná konštrukcia sa zapustí pod omietku, a preto svojím vzhľadom menej zasahujú do celkového dizajnu fasády. Podomietkové rolety je vhodné riešiť pred rekonštrukciou fasády.

Pri vonkajších roletách môže byť pre vás zaujímavé riešenie so zabudovanou sieťkou proti hmyzu.

Vnútorné rolety

Látkové rolety

Látkové rolety sú kombináciou vlastností tienidla na filtrovanie svetla s lamelami rolety ovládajúcimi svetlo. Látkové rolety majú lamely vyrobené z tkaných látok, ktoré je možné nakloniť, aby ste lepšie ovládali množstvo svetla vstupujúceho do miestnosti. Látkové rolety sú skvelým dekoratívnym prvkom pre vaše okná a dvere. Sú k dispozícii v mnohých variantoch, aby poskytovali primerané osvetlenie a kontrolu súkromia.

Plisé rolety

Plisé majú množstvo výhod, ktoré z nich robia výbornú voľbu do bytov a domov. Ľahko sa používajú a sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú jednovrstvové okenné krytiny. Materiál použitý v plisovaných roletách vám poskytuje kontrolu nad súkromím a veľmi úhľadne sa skladá v hornej časti okna bez toho, aby zaberal veľa miesta.

Vnútorné rolety sa inštalujú jednoduchšie ako vonkajšie a sú cenovo dostupnejším riešením tienenia.

Ak stále váhate, aké rolety by boli pre váš domov najlepšie, kontaktujte nás. Naši experti vám poradia.