Vertikálne žalúzie sa skladajú najčastejšie zo série vertikálnych látkových lamiel alebo lamiel z iného materiálu, ktoré možno otočiť, aby sa zatvorili a zakryli celé okno, alebo sa dajú doširoka otvoriť, aby prepustili veľa svetla. Sú to funkčné okenné doplnky, ale so širokou škálou dostupných látok môžu byť aj esteticky príjemnou a modernou záležitosťou. Prevedieme vás svetom vertikálnych žalúzií.

Čo sú vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie sa skladajú zo série vertikálnych látkových lamiel, ktoré sú navzájom spojené reťazou a ovládajú sa pomocou šnúry umiestnenej úplne vpravo alebo vľavo od rolety. Lamely sú navzájom spojené reťazou a ovládajú sa pomocou šnúry umiestnenej úplne vpravo alebo vľavo od rolety. Roletu je možné úplne otvoriť, aby sa odkrylo okno, umiestnením všetkých lamiel do otvorenej polohy a následným potiahnutím šnúry, aby sa všetky lamely posunuli na jednu alebo druhú stranu. Môžete sa rozhodnúť, že vaše vertikálne žalúzie budú rozdelené v strede ako pár závesov, takže polovica lamiel sa posunie doľava a polovica doprava.

Z čoho sú vertikálne žalúzie vyrobené?

Vertikálne látkové žalúzie sú vyrobené z rôznych látok vrátane úžasných hladkých a štruktúrovaných. Okrem toho, že mnohé z týchto látok vyzerajú štýlovo, majú špeciálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zvládať rôzne problémové situácie, ktoré môže odkryté okno spustiť (napríklad ochrana UV, čiastočné zabránenie úniku tepla, …).

Existujú aj možnosti stlmenia odleskov, ktoré pomáhajú efektívnejšie zvládať jasné slnečné svetlo. Tieto sú obzvlášť užitočné pre domáce kancelárie, obývacie izby a spálne. Pre kúpeľne a kuchyne si môžete vybrať povrchové úpravy odolné voči vlhkosti a utierateľné z PVC.

Kedy si vybrať vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie sú užitočné a dobré riešenie, ak máte veľké celoplošné zasklenie, napríklad francúzske okno alebo dvojkrídlové dvere.

Sú užitočné na ovládanie svetla, ako aj na zabezpečenie súkromia. Ak potrebujete zvládnuť silné slnečné svetlo, mriežky je možné počas dňa premiestniť, aby ste mohli manipulovať so svetlom. A keď je vonku tma, môžete ich čiastočne alebo úplne zavrieť, aby ste zakryli výhľad do vašej izby.

Keď chcete otvoriť dvere a vyjsť von, roletu možno úplne odtiahnuť.