Dráždivé zvuky hlučnej garážovej brány, ktorá si vyžaduje údržbu, môžu frustrovať vašich susedov aj vás. Okrem toho sú tieto zvuky a hlasné zvuky bežnými znakmi, že vaša brána má problém. Našťastie, väčšinu z najbežnejších problémov môžete ľahko vyriešiť aj sami.

Povolené skrutky a matice

Po rokoch používania pri otváraní dverí možno budete musieť znova dotiahnuť matice a skrutky. Tieto malé kúsky sú nevyhnutné na fungovanie rôznych častí vášho systému garážovej brány. Zabezpečenie každej z týchto častí alebo ich výmena pomôže udržať vaše dvere na garáži v chode na ďalšie roky a zníži hluk garážovej brány.

Môžete utiahnuť matice a skrutky pomocou vhodného kľúča. Pri pravidelnej údržbe matíc a skrutiek je tiež dobré skontrolovať prítomnosť hrdze a nečistôt. Ak bude hrdze veľa, možno budete musieť skrutky vymeniť.

Valčeky a pružiny

Vaše valčeky udržujú vaše dvere spojené s koľajnicami a pomáhajú pri ich posúvaní hore a dole. Rýchla oprava vŕzgajúcej garážovej brány je namazanie všetkých pohyblivých častí vašich dverí. Ak po namazaní valčekov stále počujete zvláštne alebo hlasné zvuky, zavolajte radšej odborníka. Vaše valčeky sa môžu blížiť ku koncu svojej životnosti a možno ich budete musieť vymeniť.

Rovnako ako valčeky, aj pružiny môžu po rokoch vŕzgať. Ak vaše pružiny nie sú opotrebované a stále fungujú správne, ich namazanie zvyčajne postačí na vyriešenie problému. Ak je však vaša pružina zlomená alebo sa zdá byť veľmi opotrebovaná, budete potrebovať profesionála.

Pozor! Ak máte prasknutú pružinu, musíte ju okamžite vymeniť. Nikdy by ste nemali používať svoju garážovú bránu, keď je pružina mimo prevádzky.

Pánty

Aj pánty by ste mali namazať pri údržbe zvyšku pohyblivých častí a to pomôže zabezpečiť tiché fungovanie garážovej brány. Pred namazaním pántov však musíte odpojiť otvárač, aby sa nikto nepokúsil otvoriť dvere, kým na nich budete pracovať.

Ak sú vaše pánty opotrebované, zlomené alebo je na nich veľa nečistôt a prachu, pravdepodobne ich budete chcieť vymeniť.

Hlasný otvárač garážových brán

Ak sa vám stále nepodarilo nájsť problém, problém môže byť otvárač. Otvárač je najväčší pohyblivý kus vášho systému a jeho správna funkcia zabezpečí tichú prevádzku. Každý otvárač má pohon – buď skrutku, reťaz, alebo remeň, ktorý spolupracuje s pružinami pri spúšťaní a zdvíhaní vašich dverí. Remeňové a skrutkové pohony bývajú tichšie ako reťazové pohony, ale v garážových systémoch sú novšie. Ak sú reťaz alebo podporné koľajnice uvoľnené, môžete počuť hrkotanie alebo motor môže vydávať namáhavé zvuky, ktoré naznačujú, že otvárač má problém.

Opravte svoje hlučné garážové brány pomocou servisu od mojezaluzie.sk

Máme spoľahlivý tím odborníkov a našou najvyššou prioritou je poskytovanie vysokokvalitných služieb, ktoré presahujú vaše očakávania. Pravidelná údržba garážovej brány môže zabrániť tomu, aby začala byť hlučná. Naši vyškolení technici môžu skontrolovať a opraviť vašu garážovú bránu.