Ak má vaša garážová brána to najlepšie za sebou, možno premýšľate nad tým, či ju opraviť, alebo vymeniť. Existuje niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pred tým, než sa rozhodnete, či garážovú bránu opravíte, alebo vymeníte za novú.

Kedy je čas vymeniť garážovú bránu?

Vo všeobecnosti platí, že dobrá garážová brána môže vydržať niekoľko desaťročí. Ak spozorujete niektorý z nasledujúcich znakov, môže to znamenať, že je čas na výmenu garážovej brány.

1. Chýbajú bezpečnostné prvky

Staršie garážové brány nemajú bezpečnostné prvky, ktoré teraz ponúkajú novšie garážové brány. Jednou z ideálnych vlastností novších garážových brán je, že obsahujú bezpečnostné senzory, ktoré zastavia pohyb brány, ak zaznamenajú domáce zvieratá, deti alebo predmety pod dverami. Predídete tak vážnemu zraneniu a môžete predísť aj nákladným škodám na vašich veciach. Pre staršie garážové brány sú k dispozícii náhradné diely, no nie sú cenovo najefektívnejšou cestou, nakoľko hrozí opätovné pokazenie.

2. Dvere garážovej brány sú staré a neatraktívne

Pekná garážová brána dodá každému domu pridanú hodnotu. Aj keď sa vám môže zdať, že nejaký čerstvý náter by mu mohol pomôcť vrátiť život, novšia garážová brána môže ponúknuť oveľa viac. Dnešné garážové brány sú modernejšie a vizuálne atraktívnejšie a vhodnejšie pre veľkosť moderných vozidiel. Navyše, novšie garážové brány poskytujú vyššiu úroveň bezpečnosti ako staršie modely.

3. Poškodenie vplyvom počasia

Vietor, dážď, sneh a dokonca aj slnečné UV lúče môžu spôsobiť veľké opotrebovanie garážových brán. Ak je vaša garážová brána značne poškodená vplyvom počasia vrátane hrdzavenia, deformácie alebo zmeny farby, je čas na novú. Nečistoty, prach a lístie sa môžu časom usadiť aj vo vnútri koľajníc garážovej brány, čo spôsobuje trenie a vedie k problémom s vychýlením koľajníc.

4. Vysoké náklady za energie

Ak váš účet za energie zaznamenal nedávny nárast, môže to byť dobrý dôvod na výmenu garážovej brány. Garážové brány sú pomerne veľké a môžu prepúšťať veľa vonkajšieho vzduchu. Dokonca aj s izoláciou môže mať rozdiel teplôt medzi vaším domom a garážou stále značný dopad na vaše náklady na energiu.

Novšie garážové brány sú navrhnuté s ohľadom na energetickú efektívnosť. Výmena garážovej brány, ktorá je vyrobená z materiálov a izolácie, ktoré sa ukázali ako účinnejšie pri znižovaní nákladov na energiu, vám môže ušetriť peniaze a výrazne zvýšiť hodnotu vášho domu.

5. Drevo garážovej brány je zhnité

Drevené garážové brány môžu byť vo vlhkom prostredí náchylné na deformáciu. Ak vaša garážová brána vykazuje známky hniloby dreva, je najlepšie ju vymeniť za novšiu verziu. Novšie garážové brány sú vyrobené z trvácnejších a odolnejších materiálov ako ich staršie, drevené verzie.

Kedy opraviť garážovú bránu?

V niektorých prípadoch nie je potrebné vymeniť garážovú bránu. Drobné problémy je možné opraviť, čo vám môže ušetriť výdavky za novú bránu. Tu sú niektoré z najbežnejších problémov, ktoré môžu mať garážové brány a ktoré sa dajú ľahko opraviť.

● Jeden panel je poškodený: poškodenie jedného panela nie je dôvodom na obavy. Garážové brány sa skladajú z niekoľkých panelov a vo všeobecnosti je jednoduchá oprava vymeniť poškodené. Ignorovanie jediného poškodeného panela však môže v budúcnosti viesť k vysokým výdavkom, preto ho dajte čo najskôr opraviť.

● Brána je zafarbená: ak vaša garážová brána nevykazuje žiadne iné známky poškodenia okrem zmeny farby, dá sa to jednoducho opraviť. Po nanesení základného náteru a následnej vrstvy farby vo vami vybranej farbe bude vaša garážová brána opäť vyzerať ako nová.

● Jeden panel je preliačený: oprava pretlačenej garážovej brány stojí menej ako jej výmena. Odporúčame to opraviť čo najskôr, aby ste predišli akémukoľvek poškodeniu zvyšku systému garážových brán a aby vaša garáž vyzerala čo najlepšie.

Ak si nie ste istí, či je potrebné vašu garážovú bránu opraviť alebo vymeniť, môžeme vám pomôcť. Náš profesionálny tím môže skontrolovať vašu garážovú bránu a pomôže vám urobiť konečné rozhodnutie. Kontaktujte nás.