Na smart home technológiu sa nás klienti často pýtajú, a preto sa v tomto článku spolu pozrieme na to, čo je to smart home systém a ako funguje v spojení s tieniacou technikou. (spoiler: smarthome je komfort a bezpečnosť).

Čo je technológia inteligentného domu (smart home systém)?

Smart home technológia je všeobecný pojem pre domáce prostredie vybavené komunikačnou technológiou, ktorá umožňuje určitý stupeň automatizácie alebo diaľkového ovládania, často cez smartfón alebo zabudovaný centrálny ovládač.

Na smart home systém môže byť napojené v podstate všetko:

  • spotrebiče, ako sú práčky, chladničky a otvárače garážových brán,
  • systémy domácej zábavy,
  • domáce bezpečnostné systémy,
  • ovládanie prostredia, ako je klimatizácia, kúrenie a osvetlenie.

My klientom ponúkame systém inteligentnej domácnosti od Somfy, kedy prepojíme tieniacu techniku s jednotkou TaHoma® switch, ktorú viete následne ovládať aj cez aplikáciu v smartfóne. Na tento smart home systém dokážete okrem tienenia napojiť aj iné spotrebiče a všetko ovládate cez smartfón, nech ste kdekoľvek. Svoj domov máte doslova pod palcom.

Výhody inteligentnej domácnosti

Pripojenie všetkých vašich spotrebičov k smartfónu je zjavným plusom – znamená to, že môžete prať bielizeň, keď ste v práci, alebo ušetriť peniaze na účte za energiu optimalizáciou kúrenia tak, aby bolo zapnuté iba vtedy, keď sa blížite domov a budete doma.

Mimochodom, vedeli ste, že niektoré krajiny odmeňujú ľudí zľavami za to, že používajú elektrinu mimo špičky, takže umývačku môžete cez aplikáciu spustiť o 3. hodine ráno namiesto o 19. hodine, keď všetci ostatní spúšťajú svoju.

Ďalšou výhodou je, že budete mať o spotrebe energie u vás doma lepší prehľad, čo vám pomôže optimalizovať náklady.

Smart tieniaca technika

Napojiť na smart home vašu tieniacu techniku je skvelý nápad. Umožní vám to ovládať ju na diaľku prostredníctvom diaľkového ovládača alebo mobilnej aplikácie TaHoma od Somfy, ktorá vám umožní otvárať alebo zatvárať žalúzie kdekoľvek ste. Funguje to jednoducho. Aplikácia aktivuje motor, ktorý vykoná pohyb žalúzií nahor alebo nadol.

Aj keď sa náklady na smart home systém môžu zdať na začiatku vysoké, z dlhodobého hľadiska sa vyplácajú.