Riešenie pergoly pre váš vonkajší priestor môže byť náročná úloha. Do hry tu vstupuje niekoľko faktorov, ako uskutočniteľnosť, efektívnosť a estetika. Na trhu je naozaj veľké množstvo možností. Bioklimatická pergola môže byť tým pravým riešením pre vašu terasu alebo iný outdoorový priestor.

Ako fungujú bioklimatické pergoly?

Bioklimatické pergoly su vonkajšie konštrukcie vybavené orientovateľnými lamelami, ktoré možno otáčať diaľkovým ovládaním alebo aj manuálne. Rotácia lopatiek vytvára prostredie, ktoré je obzvlášť príjemné vo všetkých ročných obdobiach.

Zmenou sklonu lopatiek bioklimatickej pergoly môžete ovládať slnečné svetlo a mieru prirodzeného vetrania v prostredí pod ním, a tým upravovať teplotu na terase. To vytvára vlastnú mikroklímu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Ak príde dážď, pergola vás ochráni s úplne uzavretými lopatkami.

Prečo si vybrať biolimatickú pergolu?

  1. Ochrana pred počasím – v závislosti od nastavenia, bioklimatická pergola ponúka ochranu pred škodlivým slnečným žiarením a aj úplné krytie pred dažďom či inými poveternostnými podmienkami.
  2. Dokonalé vetranie – bioklimatická pergola poskytuje príjemné vetranie, čím bráni hromadeniu tepla na terase, ale zároveň zachová tieň.
  3. Ovládanie teploty – teplotu na terase môžete do určitej miery regulovať nastavením pergoly a smerom slnečného žiarenia.
  4. Nastavte si jas – bioklimatické pergoly umožňujú upraviť intenzitu denného svetla, takže na svojej terase môžete komfortne pracovať alebo si užívať voľné chvíle bez ostrého slnka.
  5. Estetika – bioklimatická pergola má elegantný, minimalistický dizajn, ktorý krásne ladí s akýmkoľvek vonkajším priestorom. Nekomplikovaná pergola s elegantnými líniami bude doplnkom vášho domova.

Či už ju potrebujete veľkú, alebo malú, bioklimatická pergola sa vyrába na mieru. Preto je úplne prispôsobená na vytvorenie vašej terasy snov. Pergola vyrobená na mieru je prispôsobiteľná akejkoľvek architektonickej konfigurácii a premení váš vonkajší priestor na pokojnú oázu.

Bioklimatické pergoly sú dokonalý kompromis medzi žalúziou a verandou. Kombinujú v sebe to najlepšie zo všetkých riešení a vy si tak môžete vychutnávať výhody svojej terasy za každého počasia. Vyberte si z našej ponuky.