Zvuk sa dokáže ľahko šíriť cez sklo, takže nie je prekvapením, že sa k vám domov cez okná šíri hluk z vonku. Moderné okná s dvojitým zasklením môžu pomôcť výrazne znížiť hluk, ale nie vždy to stačí. Efektívnym spôsobom zníženia hluku u vás doma môžu byť vonkajšie žalúzie. Ako je to možné?

Vonkajšie žalúzie poskytujú ochranu pred silným vetrom aj ostrým slnečným žiarením. Okrem toho môžu byť prospešné pre blokovanie hluku vďaka svojej konštrukcii a odolnej povahe materiálu. Bežne sa používajú dva rôzne typy materiálov: drevo a hliník. Oba majú zvukovo izolačné vlastnosti. Avšak, fungujú trochu rozdielne. Kým mäkší materiál, ako je drevo, zvuk pohlcuje, je vhodnejší do veľmi hlučného prostredia, svoju prácu urobí aj hliník, ktorý spoľahlivo odráža bežný vonkajší hluk z mestského života. Ak ste vystavení veľkému hluku a ozvene, zvážte drevené vonkajšie žalúzie, ktoré dokážu pohltiť aj nepríjemnú ozvenu.

Hliníkové vonkajšie žalúzie odrážajú zvuk

Hlavným dôvodom, prečo sú hliníkové vonkajšie žalúzie účinné pri znižovaní hluku vo vašej domácnosti, je, že fungujú ako odrážače zvuku. Odrážaním zvuku, ktorý by inak prechádzal oknami, sa do vášho domova môže dostať menej hluku. Zatiaľ čo žiadna úprava okien nedokáže miestnosť úplne odhlučniť, vonkajšie žalúzie  dokážu výrazne znížiť vonkajší hluk a prinesú o čosi viac pohody do vašej domácnosti.

Lamely a rámy vonkajších žalúzií sú vo všeobecnosti vyrobené z hrubšieho materiálu ako vnútorné žalúzie – či už ide o skutočné drevo, alebo hliník  – hrubší materiál vonkajších žalúzií má lepšie vlastnosti tlmenia zvuku. Navyše sú vyrobené tak, aby presne pasovali na vaše okná. Nie sú tam teda žiadne zbytočné škáry, cez ktoré by mohol prenikať nepríjemný hluk.

S istotou môžeme povedať, že nikoho nebaví zvuk štekajúcich psov, stavby, hlučných susedov či hustej premávky na svojej ulici. Ale skôr, ako začnete hľadať nové bývanie, možno by stálo za to zvážiť inštaláciu vonkajších žalúzií, ktoré vám môžu pomôcť redukovať hluk. Kontaktujte nás a my vám pomôžeme vybrať vonkajšie žalúzie, ktoré prinesú trochu ticha do vašej domácnosti.