Bez ohľadu na to, ako veľmi si užívate horúčavy v lete alebo počúvanie zvuk dažďa na jeseň, je pravdepodobné, že nebudete chcieť byť vystavení týmto živlom, keď si budete užívať svoj vonkajší obývací priestor. Klíma je len jednou z 5 kľúčových vecí, ktoré treba zvážiť pri výbere vonkajšej clony. Zostavili sme zoznam faktorov, ktoré by ste mali brať do úvahy pri nákupe fasádnej clony.

1. Na aké účely budú slúžiť vaše vonkajšie žalúzie?

Vaša odpoveď na túto úvodnú otázku vám pomôže objaviť možnosti vonkajšej clony a nájsť správne riešenie. Chcete chrániť novú súpravu vonkajšieho nábytku, ktorú ste si práve zakúpili? Chcete, aby váš vonkajší priestor slúžil ako ďalší rodinný priestor na bývanie? Chcete svojmu dvoru dodať viac súkromia? Rozhodnutie o účele vašich vonkajších žalúzií je prvým krokom k obmedzeniu vašich možností.

2. Podnebie

Ak chcete využívať vonkajší priestor po celý rok, musíte myslieť na to, aký vplyv budú mať poveternostné podmienky na váš priestor. V lete je pravdepodobné, že budete potrebovať ochranu pred ostrými slnečnými lúčmi a oslnením, zatiaľ čo v chladnejších mesiacoch budete myslieť na úkryt pred vetrom a dažďom. Namiesto toho, aby ste museli vyberať jednu možnosť pred druhou alebo robiť kompromisy pri riešení vonkajších žalúzií, existuje veľa možností, ktoré vyhovujú všetkým štyrom ročným obdobiam so zaťahovacími alebo demontovateľnými možnosťami. Tým sa dostávame k ďalšiemu bodu, ktorý treba zvážiť pri výbere vonkajšej clony.

3. Jednoduchosť obsluhy vonkajšej clony

Počas chladnejších mesiacov budú chvíle, keď budete chcieť otvoriť vonkajšie žalúzie, aby ste využili prirodzené teplo a svetlo slnka. Ak však začne fúkať vietor, pravdepodobne budete chcieť zatiahnuť žalúzie kvôli ochrane tepla vo vnútri. Tu začnete uvažovať o možnostiach trvalých alebo sťahovacích vonkajších clon a o tom, aké jednoduché je ich ovládanie. Všetci vieme, aké frustrujúce môže byť manuálne pracovať s lanami a kladkami, najmä, keď náhle zasiahne zlé počasie. Našťastie pre nás existuje aj motorizované riešenie, čo znamená, že vonkajšie žalúzie sa vysunú a stiahnu stlačením tlačidla.

4. Druh tkaniny

Typ látky vybraný pre vonkajšie rolety ide ruka v ruke s klimatickými podmienkami. Výber PVC materiálu vám poskytne ochranu pred vetrom a dažďom a zároveň zachová výhľad na váš dvor a umožní prirodzenému svetlu prenikať do vonkajšieho priestoru. Ak však zatiahnete PVC rolety počas teplého, ale veterného letného dňa, môže sa stať, že váš vonkajší priestor bude príliš horúci.

Ideálnou alternatívou je inštalácia sieťovaných roliet. Sú k dispozícii v niekoľkých rôznych stupňoch, ktoré môžu blokovať účinky slnka v lete a chránia pred studeným vetrom a dažďom v zime, sú zvyčajne ideálnou voľbou. Plátno je ďalšou možnosťou materiálu, ktorý ponúka vysokú úroveň UV ochrany a odolnosti.

5. Spotreba energie

Vonkajšie clony môžu byť použité na zvýšenie energetickej účinnosti vášho domu najmä v lete, keď žalúzie môžu pomôcť blokovať až 35 % silných slnečných lúčov prenikajúcich do vášho domu. To znižuje prílišnú závislosť na klimatizačných systémoch.

Ponúkame široký sortiment vonkajších žalúzií, ktoré poskytujú celoročnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, aby ste mohli svoj vonkajší priestor premeniť na rozšírenie vášho domova. Kontaktujte nás ešte dnes a získate cenovú ponuku.