Ako vstupujeme do nového roka, je prirodzené rozmýšľať nad zmenami interiéru, ktorými chceme vylepšiť našu domácnosť. Žalúzie a rolety zohrávajú funkčnú úlohu pri regulácii svetla či súkromia, ale môžu byť aj štýlovým prvkom dizajnu v interiéri. Ak hľadáte nové žalúzie či rolety, môžete si vybrať z mnohých trendy dizajnov, ktoré vládnu roku 2023.

 1.  Prírodné materiály a farby

Jeden z väčších trendov okenných žalúzií a roliet pokračuje aj do roku 2023. Sú to prírodné materiály, textúry a farby. Do veľkej miery je to spôsobené príjemným teplým charakterom, ktorý vnášajú do miestnosti. Žalúzie z organickej bavlny či z ľanovej textílie sú naďalej veľmi populárnymi voľbami.

Namiesto bielych odtieňov, ktoré boli v minulej sezóne obľúbené, sa v tohtoročnej nachádzajú rôzne odtiene béžovej a slonoviny. Kombinácia týchto neutrálnych odtieňov s jasnejšími sa skvelo dopĺňajú.

2.  Automatické žalúzie a rolety

Technológie hrajú takisto dôležitú úlohu v trendoch žalúzií a roliet. Automatizované rolety a žalúzie sú stále populárnejšie, pretože ich viete ovládať na diaľku pomocou inteligentných domácich zariadení či dokonca vaším smartfónom.

Okrem ich pohodlného používania môžu zlepšiť aj energetickú účinnosť. Nastavenie automatického otvárania a zatvárania žalúzií počas dňa, keď svieti slnko, vám umožní maximalizovať prirodzené osvetlenie bez obetovania vášho súkromia.

3.  Vrstvenie viacerých typov žalúzií a roliet

Vrstvenie viacerých typov môže priniesť do miestnosti zvláštnosť a dimenziu. V roku 2023 sa očakáva využívanie tohto trendu.

Jednoduché a klasické kombinovanie môže vyjadrovať minimalistický životný štýl.

Mnoho trendov na rok 2023 sa prenáša z predchádzajúceho roku. Ide hlavne o udržateľné a organické materiály, z ktorých sú žalúzie a rolety vyrábané. Jednoduchosť dizajnu je ďalším populárnym prvkom, ktorý bude vládnuť aj počas celého roka 2023, a to nielen v dizajne žalúzií a roliet.