Niet pochýb o tom, že drevené žalúzie sú jedny z najkrajších a najluxusnejších dostupných okenných žalúzií. Vyžadujú si viac starostlivosti ako bežné, plastové žalúzie. Aby ste zaistili, že vaše drevené žalúzie budú vždy vyzerať ako v deň, keď boli namontované, pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov. Ako udržiavať drevené žalúzie?

Do kúpeľne nekupujte drevené žalúzie

Vieme, že drevené žalúzie vyzerajú v kúpeľni nádherne, no pretože majú tendenciu absorbovať vlhkosť a kúpeľne sú zvyčajne teplé, zaparené miestnosti, po čase sa začnú krútiť a deformovať.

Umelé drevené žalúzie vyzerajú presne ako skutočné a majú k dispozícii širokú škálu povrchových úprav, farieb a textúr, aby ste získali dokonalý vzhľad kúpeľne. Na rozdiel od drevených žalúzií, umelé sa časom nedeformujú ani nezmenia a znesú aj vysoké teploty a množstvo horúceho vzduchu.

Čistenie lamiel drevených žalúzií

Určite nechcete, aby sa do drevených lamiel žalúzií dostalo veľa vlhkosti. Preto nikdy nepoužívajte príliš mokré handry plné mydlovej vody. Namiesto toho zvoľte antistatickú handričku na utieranie prachu z lamiel drevených žalúzií. Môžete použiť aj kvalitnú kefu s mäkkými štetinami. To vám umožní dostať sa do zložitých rohov a zároveň zabezpečiť, aby nedošlo k poškodeniu farby vašich žalúzií.

Trik pri čistení drevených žalúzií spočíva v tom, že ponecháte lamely otvorené, čo znamená, že ich môžete ľahko kefovať zo strany na stranu, zvrchu aj zospodu. Začnite v hornej časti okennej rolety, pretože prach z lamely bude padať na lamelu pod ňou. Opakujte tento postup, keď sa budete posúvať ďalej po rolete, kým nebudete môcť ľahko utrieť prach alebo vysať zvyšný prach z okenného parapetu.

Ak je miestnosť náchylná na prašnosť, každodenná kefka s antistatickou handričkou pomôže znížiť prach na minimum a hlbšie čistenie bude oveľa jednoduchšie.

Čistenie drevených žalúzií v kuchyni

Bez ohľadu na to, aký efektívny je váš digestor, na lamelách časom skončí tenký film mastnoty. Ak by ste to utreli suchou handričkou, zatlačíte prach do mastnoty. Použite radšej kvalitný jemný odmasťovač dreveného nábytku. Nestriekajte ho však priamo na lamely, namiesto toho jemne navlhčite čistú handričku, a potom nastriekajte malé množstvo na handričku. Každú lamelu niekoľkokrát jemne utrite.

Výmena drevených žalúzií

Ak máte staré alebo poškodené drevené žalúzie, výmena môže byť časovo a nákladovo efektívnejšia ako oprava.

Kontaktujte tím mojezaluzie.sk a zistite viac o drevených žalúziách pre váš domov.