Leto je už za rohom a k tomuto ročnému obdobiu neodmysliteľne patria vysoké teploty a nálety hmyzu do interiéru domov. Existuje však riešenie, ktoré vám umožní vychutnávať si letný čerstvý vánok v interiéri vášho domu bez nepríjemného hmyzu. Riešením je inštalácia sieťok proti hmyzu.

Sieťky sú mimoriadne účinným spôsobom, ako ochrániť váš dom pred nežiadúcim hmyzom, zatiaľ čo vám zároveň prúdi čerstvý vzduch do interiéru.

Kde je najvhodnejšie nainštalovať sieťky proti hmyzu?

Sieťky by sa mali inštalovať na všetky okná, ktoré často otvárate a zabezpečujete nimi prívod čerstvého vzduchu do interiéru miestnosti. Vo väčšine prípadov sú to okná na obývacej miestnosti, spálni a kuchyni. Tieto miestnosti sú kľúčovými miestami, kde je potrebné zamerať sa na inštaláciu sieťok proti hmyzu. Okná v kúpeľni či práčovni môžu byť ďalším ideálnym miestom na inštaláciu sieťok. Je to hlavne z toho dôvodu, že v mnohých prípadoch býva v týchto miestnostiach zvýšená vlhkosť, ktorá môže prilákať nežiaduci hmyz.

Existuje mnoho typov sieťok, z ktorých si viete vybrať tie, ktoré budú najviac vyhovovať vašim potrebám. Na výber máte napríklad zo samostatne stojacich, vysúvacích či zarámovaných. Všetky typy sieťok ponúkajú rovnakú výhodu ochrany vášho domu pred nežiaducim hmyzom.

Výhodou sieťok proti hmyzu je to, že vám umožňujú mať otvorené okná bez obavy z toho, že sa vám dnu dostane hmyz. V letných mesiacoch, kedy sú teploty vysoké i v noci, vám poslúžia vynikajúco.

Ďalšou výhodou inštalácie sieťok proti hmyzu je okrem prísunu čerstvého vzduchu i vstup prirodzeného denného svetla do miestnosti. Medzi ďalšie výhody, ktoré poskytujú sieťky proti hmyzu, patria súkromie, bezpečnosť a znížená potreba použitia pesticídov proti hmyzu.

Ak váhate s inštaláciou sieťok, nasledujúce mesiace sú ideálnym časom na kúpu sieťok proti hmyzu. Na výber máte mnoho typov, z ktorých si zaručene vyberiete taký, ktorý je ideálny pre vás a vašu domácnosť. Ak potrebujete viac informácií o tom, aký typ sieťok zvoliť, neváhajte sa poradiť s odborníkom.