Vonkajšie žalúzie ako druh okennej clony sú navrhnuté tak, aby boli namontované na vonkajšej strane budovy. Cieľom je zabrániť priamemu kontaktu tepla s oknom. V lete oceníte, že vonkajšie žalúzie udržiavajú teplo vonku a chladný vzduch vo vnútri domu. Dokážu efektívne prepúšťať vánok a blokovať škodlivé slnečné lúče. Dnes vám predstavíme dôvody, prečo by ste si mali vybrať vonkajšie žalúzie na svoj rodinný dom. Ak sa práve rozhodujete, náš článok vám môže pomôcť.

Vonkajšie žalúzie sú viacúčelové žalúzie, pretože majú rôzne výhody, medzi ktoré patria:

1. Vonkajšie žalúzie zabraňujú prehriatiu rodinného domu

Ak hľadáte riešenie na udržanie nízkej teploty v miestnosti a zabránenie prehrievaniu počas letných mesiacov, potom sú pre vás vonkajšie žalúzie najlepšou voľbou. Efektívne zabraňujú priamemu kontaktu slnka s oknom, čo zabraňuje prenosu tepla priamo do miestnosti. Ich špeciálny dizajn dokonca odráža teplo späť von a udržuje miestnosť príjemnú a chladnú počas horúcich letných mesiacov aj bez použitia vnútornej klimatizácie.

2. Vonkajšie žalúzie chránia váš interiér

S vonkajšou žalúziou si môžete byť istí, že váš drahý nábytok, podlahy a osobné veci budú v špičkovom stave. Žiadne priame slnečné svetlo nebude prenikať do interiéru, čo znamená, že vaše veci nebudú blednúť.

Vonkajšie žalúzie ponúkajú vynikajúcu ochranu pred prachom a inými prvkami, ktoré by mohli spôsobiť znečistenie interiéru domácnosti. Je to skvelá voľba pre ľudí s alergiami.

3. Ochrana pred počasím

Ak máte terasu alebo balkón a nainštalujete si vonkajšiu žalúziu, môžete si užívať aj výhody v podobe ochrany pred dažďom. Môžete si užívať posedenie pri letnom daždi bez toho, aby ste zmokli. Navyše, žalúzia predĺži životnosť vášmu vonkajšiemu nábytku. Umiestnená vonku pred nábytkom môže zabrániť priamemu kontaktu slnka, dažďa a vetra s nábytkom. Váš nábytok bude vyzerať ako nový bez poškodenia spôsobeného celoročnými klimatickými zmenami. Okrem toho, vonkajšie žalúzie blokujú aj škodlivé UV lúče – vonkajšie žalúzie chránia vašu pokožku.

4. Ochrana súkromia vďaka vonkajším žalúziám

Vonkajšie žalúzie sú skvelým riešením, ak je váš vnútorný priestor viditeľný zvonku. Zvedavé oči vašich susedov alebo okoloidúcich už neuvidia do vášho domu. Špeciálny dizajn prepúšťa dovnútra svetlo, no zachováva súkromie, pretože ruší výhľad cez okno. A pre 100 % blokovanie stačí žalúzie úplne zatiahnuť.

5. Estetika fasády rodinného domu

Áno, aj estetika je výhoda, ktorú so sebou vonkajšie žalúzie prinášajú. K dizajnu moderného rodinného domu neodmysliteľne patria. Zlepšite vzhľad exteriéru vášho domu pridaním vonkajších žalúzií. Vonkajšie žalúzie sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, ktoré sú na mieru navrhnuté pre rôzne okná a priestory tak, aby vyhovovali vašim potrebám. Dodávajú sa tiež v širokej škále farieb, takže si môžete vybrať také, ktoré doplnia dizajn fasády.

6. Ušetrite náklady

Investíciou do vonkajších žalúzií ušetríte množstvo peňazí za energie. Počas horúcich letných mesiacov fungujú žalúzie ako štít a udržujú teplo vonku, takže nebudete musieť používať tak často klimatizáciu. V zimných mesiacoch zase do určitej miery zabraňujú tepelným stratám, pretože bránia úniku teplého vzduchu von oknom.

Kontaktujte nás. Naši odborníci vám pomôžu vybrať najlepšie vonkajšie žalúzie pre váš rodinný dom.