Niektoré opravy garážových brán zvládnete svojpomocne, na iné je potrebné zavolať technika. Prezradíme vám, kedy je dôležité nechať opravu na odborníka.

1.  Garážová brána má zlomené pružiny

Keďže pružiny sú pod neustálym tlakom a mohli by prasknúť, najlepšie je zveriť ich profesionálovi, aby sa s nimi vysporiadal, aby ste boli vy a váš majetok v bezpečí. Ak ste zistili, že potrebujete nové pružiny, nepoužívajte garážovú bránu a kontaktujte technika garážovej brány, aby ju opravil.

2.  Zlomené alebo prasknuté panely dverí

Keďže panely garážových brán môžu byť ťažké, budete potrebovať aspoň dvoch ľudí, ktorí vám ich pomôžu vymeniť. Namiesto toho, aby ste sa o to pokúšali sami, nechajte profesionála, aby vám vytiahol priehlbiny z vašej garážovej brány.

3.  Previsnutá garážová brána

Je dôležité otestovať vyváženie vašej automatickej garážovej brány aspoň raz za rok manuálnym ovládaním. Spustite garážové dvere do “polovice”. Ak nezostanú na svojom mieste a spustia sa ešte o trochu nižšie alebo vyjdú vyššie, porozprávajte sa s odborníkom.

4.  Poškodený fotosenzor

Ak ste z fotosenzorov vyčistili prach a nečistoty a stále nefungujú, budete sa musieť poradiť s odborníkom, aby ich skontroloval a opravil.

5.  Zlomená konzola garážovej brány

Obráťte sa na odborníka, ktorý vymení vaše ohnuté alebo opotrebované držiaky, aby dvere správne fungovali.

6.  Garážová brána nie je vo vodorovnej polohe

Ak testujete garážovú bránu a nie je v rovine, zistite problém po odpojení brány od zdroja napájania. Profesionál pomôže diagnostikovať problém a opraviť elektrické vedenie podľa potreby.

 

Kontaktujte mojezaluzie.sk a požiadajte o opravu garážových dverí.

Bez ohľadu na to, akú údržbu a opravu garážových brán potrebujete, sme tu, aby sme vám pomohli.