Muchy či komáre v letnom období určite každý jeden z nás pozná. Niekomu sa môžu zdať zbytočné, ale sieťky proti hmyzu sú dôležitou súčasťou okien. Pokiaľ ste sa rozhodli pre ich inštaláciu, jar je najideálnejším ročným obdobím. Výskyt múch a komárov je po zimnom období ešte stále obmedzený. Ak chcete svoj dom pred nimi zabezpečiť, urobte tak na jar, pretože výskyt hmyzu je minimálny a budete tak pripravení na letné obdobie.

Prečo inštalovať sieťky proti hmyzu

Inštalácia sieťok proti hmyzu vám prináša mnoho benefitov. Medzi najdôležitejší patrí práve to, že si môžete užívať čerstvý vzduch bez toho, aby ste sa museli zaoberať tým, že vám príde dnu hmyz. Toto je aj hlavný dôvod vzniku sieťok proti hmyzu.

Sieťky nás ochraňujú pred chorobami. Môže sa vám to zdať ako nepravda, avšak hmyz, ako napríklad komáre, prenášajú množstvo chorôb. Nainštalovaním sieťok sa nemusíte obávať, že vám do izby vletí komár a bude vám rušiť spánok.

Sieťky proti hmyzu pomáhajú aj alergikom

Sieťky takisto fungujú ako ochrana proti prachu. Vo vonkajšom prostredí sa nachádza množstvo nečistôt. Pri otvorení okien sa nečistoty ľahko dostanú do vášho domu. Sieťka pôsobí ako bariéra, ktorá nečistotám zamedzuje prienik do interiéru.

Sieťka proti hmyzu funguje aj ako izolátor. Udržuje teplo počas zimných mesiacov a, naopak, počas letných mesiacov udržiava chladný vzduch v interiéri. Samozrejme, sieťky nefungujú ako regulátor teploty, ale značne tomu napomáhajú.

Počas letných mesiacov sú typické aj letné búrky. Pokiaľ sa nachádzate mimo domu a nechali ste otvorené okno, sieťky na hmyz môžu byť vašou záchranou. Sieťka neprepúšťa také množstvo vody, ako by prešlo cez okno, na ktorej nie je nainštalovaná.

Sieťky proti hmyzu majú množstvo ďalších benefitov, ako napríklad obmedzujú poškodenie od slnečných lúčov či chránia vaše zvieratá, ktoré máte vnútri. Sieťky na oknách sú určite skvelou investíciou, ktorú treba zvážiť. Kontaktujte nás.