Dvojkrídlové garážové brány sú ideálne pre použitie v súkromných domoch, ako aj v skladoch a úžitkových budovách firiem. Výhodou tohto typu dverí je ich jednoduchá konštrukcia, ktorá poskytuje veľké možnosti použitia. Nejde o žiaden zastaralý typ garážovej brány, moderné dvojkrídlové garážové brány sú dostupné aj v dizajnových prevedeniach a spĺňajú všetky bezpečnostné funkcie.

Dvojkrídlové dvere nepotrebujú na montáž preklad ani bočné stĺpiky a je možné ich namontovať kdekoľvek, kde je dostatok priestoru na ich otváranie. Spájajú tradičný dizajn s bezpečnosťou a funkčnosťou. V kombinácii s novými materiálmi dokážu konkurovať aj modernejším typom garážových brán.

Dvojkrídlové garážové brány nezasahujú do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže. Robustné oceľové pánty, cylindrický zámok a dizajn konštrukcie individuálne zvolený pre každé dvere zaručujú spoľahlivé spracovanie a dlhodobú prevádzku.

Pre koho nie sú dvojkrídlové garážové dvere vhodné?

Brány sa nedajú namontovať do garáže so zvažujúcou sa príjazdovou cestou. Nevýhodou oproti sekciovým bránam sú ich horšie termoizolačné vlastnosti a riziko poškodenia vozidla krídlom brány pri silnom vetre alebo neopatrnej manipulácii s bránou.

Majitelia modernej novostavby väčšinou volia iné druhy garážovej brány v závislosti od rozpočtu, nakoľko automatické garážové brány sa dajú napojiť aj na smart systém. Okrem toho majú lepšie izolačné vlastnosti, čo pomáha celkovej energetickej náročnosti domu.

Kedy zvoliť dvojkrídlovú garážovú bránu?

Ak máte starší dom, kde boli predtým dvojkrídlové garážové dvere, dvojkrídlové izolované garážové brány sú ideálne ako náhrada. Majú klasický vzhľad s výhodami moderných funkcií a bezpečnosti.

Ich hlavnou výhodou je dlhá životnosť a odolnosť aj pri vysokom prevádzkovom zaťažení. Preto dvojkrídlové garážové brány odporúčame do priemyselných budov firiem. Dostupné sú v rôznych veľkostiach a ich bezpečnostné funkcie pomôžu ochrániť majetok vašej firmy.  Minimum automatizácie zároveň znamená aj minimum porúch. Dvojkrídlové garážové brány sú tak ideálnym riešením pre vaše podnikanie.